המרכז למחלות מעי דלקתיות

הגישה שלנו לטיפול

 

במרכז למחלות מעי דלקתיות בשערי צדק, שמנו לעצמנו למטרה, לא להסתפק רק במתן הטיפול הרפואי המתקדם אלא גם לתת מענה לצרכים הנוספים של המטופל ולראות אותו כאדם ולא רק כמטופל.

 

אבחנה חדשה של מחלת מעי דלקתית, או החמרה של מחלה שאובחנה לא מכבר, עלולות להיות מלוות במגוון רחב של תחושות ופחדים. אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר ברגעים אלה הינו מרכיב חוסר הודאות: מה יהיה? איך חיים עם המחלה? ומכאן עולות שאלות לגבי המשך הטיפול: האם אצטרך לקחת תרופות כל החיים? האם יהיה צורך בניתוח?

ההתמודדות עם שאלות אלו משתנה בין אדם לזולתו, וכל אחד יכול לבחור האם הוא מנסה לחפש תשובות בצורה פעילה או לחילופין נמנע מלחתור להשגת המידע.

 

בניסיון לקבל מידע נוסף, ישנן מספר כתובות אפשריות אליהן בדרך כלל פונים אנשים – בני משפחה, חברים, רופאי משפחה רופאים מומחים, ובשנים האחרונות הופיע מקור מידע חדש – רשת האינטרנט.

לשימוש ברשת האינטרנט יתרונות רבים מבחינת הזמינות והיקף המידע, אליו ניתן להגיע בקלות רבה. יחד עם זאת, יש להיות ביקורתיים כלפי התכנים אליהם נחשפים ברשת (כן, גם באתר שלנו). לא כל סיפור מחלה קיצוני אליו נחשפים ברשת הינו בהכרח רלוונטי למהלך המחלה שלך, ולא כל סיפור על תופעת לוואי של תרופה אומר שאסור ליטול אותה. פעמים רבות, המידע והסיפורים אליהם נחשפים ברשת עלולים דווקא לתרום לתחושת החרדה ומעצימים את הפחד מהמחלה ומסיבוכיה.

 

במרכז למחלות מעי דלקתיות בשערי צדק, שמנו לעצמנו למטרה, לא להסתפק רק במתן הטיפול הרפואי המתקדם היותר למחלה אלא גם לתת מענה לצרכים הנוספים שלך, כגון קבלת המידע שקשור אליך, למחלה שלך ולטיפול התרופתי שלך, בצורה בוגרת ואחראית.

ברוח זו, אתר האינטרנט שלנו מאפשר לימוד מסודר ומאוזן הן על המחלות עצמן והן על הטיפולים הקיימים, התרופתיים והניתוחיים. 

 

חשוב שתזכרו שבין אם מדובר באבחנה חדשה או בהחמרה של מחלה ידועה – זה לא סוף העולם, ואנחנו כאן בשבילכם ונשמח לעמוד לצדכם, לסייע ולטפל. 

 

 

לשאלות ותשובות בנושא מחלות מעי דלקתיות