המרכז למחלות מעי דלקתיות

פריון ומשפחה IBD MOM

 

IBD  MOM מרפאה ייחודית, בראשותה של ד"ר אריאלה שיטרית, לנשים בתקופת הפוריות, הוקמה במסגרת המרכז למחלות מעי דלקתיות

(IBD CENTER) מרכז הפונה בגישה הוליסטית לחולי קרוהן וקוליטיס. המטרה לתת מענה, שהיה חסר עד כה, לחולות במחלות המעי הדלקתיות.  

מחלות אלו פוגעות לרוב בעשור השני או השלישי לחיים, כלומר בשיא תקופת הפוריות. מדובר במחלות כרוניות בעלות מהלך של התלקחויות והפוגות לסירוגין, דורשות נטילה קבועה של תרופות מדכאות חיסון וכרוכות תכופות בניתוחי בטן.
כל אלו מעלים סוגיות רבות בקרב החולות הצעירות בדבר יכולת הפריון שלהן וכן תכופות הופכות את ההריונות אצלן להריונות בסיכון גבוה. 
המטופלות  כולן מעוניינות כמובן, להרות וללדת אך מאידך מלאות בחששות. האם נוכחות מחלה כרונית זו יכולה לגרום לקשיים בהתעברות, האם הריון עלול לגרום להתלקחות של המחלה היסודית ומה בדבר התרופות, האם אין סיכון בנטילתן בהריון והאם תיתכן חלילה פגיעה בעובר? 
לצורך מענה לשאלות אלו ורבות אחרות הוקמה מסגרת ייחודית זו בה  במרפאה אחת ניתן להתייעץ עם רופאת נשים ורופאה גסטרואנטרולוגית. בעת הצורך יצטרף גם כירורג, בייחוד באותן חולות לאחר ניתוח משמעותי או פאוץ' (כריתת מעי גס משחזרת).
 

אנו מיעצים לחולות טרם כניסתן להריון, דואגות ומשתדלות להבהיר לחולות את החשיבות הרבה שבלהיות בהפוגה קלינית בעת כניסה להריון ועוקבות אחר הנשים הללו הן במהלך ההיריון והן בתקופה הסוב-לידתית שגם בה עלולות להופיע התלקחויות של המחלה.
 

במרכז אחות מתאמת קלינית, בטי מזוז, המנהלת ודואגת לזמינות ונגישות השירותים הניתנים לחולה, פסיכולוגים רפואיים, המעניקה דרכים להתמודדות בצילה של מחלה כרונית  ודיאטנית קלינית בכירה, גב' מלכה שנולד, הבונה תכניות תזונתיות לחולים בהתאם לאופי מחלתם.

כל אלו זמינות ותומכות גם במסגרת הייחודית שנבנתה לנשים בבית החולים שערי צדק. העובדה שמדובר בצוות רב מערכתי מיומן ומקצועי, מהווה מסגרת אטרקטיבית וחשובה לחולות הללו בתקופה כה חשובה של חייהן ומאפשרת להן לקבל את התנאים האופטימליים על מנת שכל אחת ואחת מהן, למרות מחלתן הכרונית , תוכלנה לבנות משפחה ולזכות להביא ילדים בריאים לעולם.
המרפאה פתוחה לנשים חולות קרון וקוליטיס מכל רחבי הארץ.


ליצירת קשר ולקביעת תור : 026555116 , 026666160
או דרך בטי, האחות המתאמת : 0508685901

 


  ד"ר אריאלה שטרית ופרופ'  גריסרו  במרפאת IBD MOM
 ד"ר אריאלה שיטרית