המרכז למחלות מעי דלקתיות

על התוכנית של המרכז

החידושים בטיפול במחלות מעי דלקתיות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4586700,00.htmll

מטופלים יקרים

במרכז למחלות מעי דלקתיות של המרכז הרפואי שערי צדק  אנו מאמינים שרק שיתוף פעולה כנה ואמיתי בין התחומים הרפואיים השונים המטפלים במחלות מעי דלקתיות, יכול לחולל שינוי ולהביא תנופה בטיפול ובחיים עם המחלה. אנחנו, רופאים בכירים מתחום הגסטרו והכירורגיה, מהתחום הגניקולוגי ומתחום הרפואה הפנימית, תזונאיות, פסיכולוגית ואחיות, משלבים ידיים  לבניית מרכז אשר בו מיטב הכוחות הרפואיים מתאחדים למען חולי קרוהן וקוליטיס. ניסיון של שנים, גישה אישית ואנושית, רפואה מתקדמת וחוקרת עומדים לרשותכם. אני  אישית מגשים חלום כאשר אני מתבונן בצוות, הנחוש והמקצועי כל כך.  גב' בטי מזוז אחות מתאמת קלינית של המרכז, מנהלת ודואגת לזמינות ונגישות של השירותים הניתנים. . גב' מיה מזרחי  וניר סוננברג פסיכולוגים רפואיים בעלי שנים של ניסיון במטופלי קרוהן וקוליטיס המביאים יד תומכת ומעניקים מודלים להתמודדות עם הקשיים, והגב' מלכה שנולד דיאטנית קלינית בכירה, המתאימה את הטיפולים התזונתיים הטובים ביותר למטופל ולמחלתו. 

יחד איתי פרופ' דן טרנר מנהל היחידה לגסטרו ילדים שהקים לפני מספר שנים את המרכז לטיפול במחלות דלקתיות של המעי בילדים, בביה"ח שערי צדק וכמובן גם פרופ'  פתחיה רייסמן וצוות הכירורגים של בית החולים, המיומנים והמובילים בתחום הניתוחים במחלות קרוהן וקוליטיס ותורמים תרומה בלתי רגילה בניסיונם וכישוריהם. 

כמו כן, לאור הניסיון הרב שלנו, והעובדה שאנחנו מלווים אתכם בתחנות שונות בחייכם  ופוגשים מידי יום את הצרכים השונים והמשתנים שלכם, פתחנו לרשותכם  את מרפאת  IBD MOM   בראשותה של ד"ר אריאלה שטרית וזאת כדי להפוך את חווית ההריון והלידה של המטופלות ובני זוגן לחיובית ואפשרית. אני מברך ומודה לצוות על הובלת הרעיון ויישומו.  

במערך הגסטרו כירורגי ובמרכז לטיפול בקרוהן וקוליטיס, משלבים כוחות  בשבילכם וחוברים יחדיו כדי לתת לכם המטופלים את הטוב ביותר.

אני מאחל לכולכם הרבה בריאות והצלחה ואני בטוח שיחד נמצא את הדרך הנכונה.

 

פרופ' ערן גולדין 

מנהל המרכז למחלות מעי דלקתיות ומנהל המערך הגסטרו כירורגי


שלושה מחקרים חדשים ממכון הגסטרו בשערי צדק אשר הוצגו בכנס בינלאומי בנוש
מחלות מעי דלקתיות בברצולנה (ECCO) לקריאה

 

 

שרותי המרכז למחלות מעי דלקתיות  

 

במרכז עומדים לרשותכם צוות רב תחומי של:

גסטרואנטרולוגים 

כירורגים של מערכת העיכול

רדיולוגים של מערכת העיכול

פתולוגים של מערכת העיכול

גניקולוגים 

אחיות

אחות מתאמת קלינית

דיאטנית

פסיכולוגית רפואית

הצוות כולו  מקיים פגישות שבועיות בהן אנו דנים יחדיו במטופלים  ומחליטים על המשך הטיפול, הרופאים המטפלים והמתאמת הקלינית נמצאים בקשר ישיר עם המטופלים כדי להבטיח להם  את הטיפול הטוב ביותר.

טיפול מצוין תלוי גם בטכנולוגיות מתקדמות ובגישת הטיפוליות העדכניות והחדשניות ביותר. לאחרונה פתחנו את המכון האנדוסקופי עם הציוד והטכנולוגיות המתקדמות בעולם. 

בצוות שלנו ישנם  רדיולוגים מומחים בתחום מערכת העיכול המפענחים ומאבחנים  בדיקות

CT

MRI

PET CT

המומחים שלנו מתמחים בהתאמה  מירבית של הטיפולים התרופתיים למטופל ולמחלתו במטרה להשיג נסיגה  של המחלה לאורך זמן, גם במצבים המורכבים יותר. המומחים שלנו ידועים מאד בתחום ונחשבים כמובילים בתחום בארץ ובעולם.

במקרים בהם נדרשת התערבות ניתוחית אנו מציעים את טיפולם של הכירורגים שלנו  המובילים בארץ בתחום ניתוחי הבטן אצל חולים עם מחלות מעי דלקתיות בראשותו של פרופ' פתחיה רייסמן.

אנו מציעים

ניתוחים לפרסקופיים

Bowel-sparing surgery, which leaves more of the bowel intac

Sphincter-sparing surgery, which avoids the need for a stoma

 

המנתחים שלנו מבצעים ניתוחי מעיים  וניתוחים לפרסקופיים בהיקף רחב מאד, כל המנתחים שלנו חברים בחברה האמריקאית לניתוחי מעי ורקטום

ומנהלים אחת לשבוע  ישיבות  עם המחלקה הגסטרואנטרולוגית.

 

למידה ותמיכה במטופלים

 

ליווי צמוד של החולים ותמיכה הוא אחד המרכיבים החשובים בגישה הטיפולית שלנו. אנחנו מחוייבים לעזור למטופלים  ולמשפחותיהם בהבנת המחלה ודרכי הטיפול וההתמודדות.

לרשות המטופלים שלנו עומדת בטי מזוז, אחות מתאמת קלינית, שאחראית על הקשר הבלתי אמצעי עם המטופלים שלנו, נותנת מענה לכל שאלה וגישה ישירה לצוות המטפלים.

אנחנו מקיימים כנסים וסדנאות למטופלים במטרה לעדכן אותם בטיפולים ובגישות הטיפול המתקדמות ביותר מחקרים חדשים והחשוב מכל לשמוע להקשיב לתמוך ולכוון ולתת לחולים כל הזמן את הראיה החיובית  ואת הכלים לחיות בשלום עם המחלה בכל שלבי החיים מילדות ועד בגרות.

הגישה שלנו לטיפול


שאלות ותשובות בנושא קרוהן וקוליטיס